Pojedinačno Prvenstvo Crne Gore održano je u Budvi, u Sali OŠ „Stefan Mitrov Ljubiša“, 28. i 29. marta 2015 godine.

Prvenstvo je održano u skladu sa tehničkim pravilima, Pravilnikom o bokserskim takmičenjima, i propozicijama koje su urađene za ovo takmičenje.

Na Prvenstvu je učestvovalo trinaest klubova.

Prvenstvo je proteklo u najboljem redu.Kontrolno i zvanično mjerenje obavljeno je u vrijeme određeno Propozicijama. Polufinalne borbe počele su u subotu 28. marta u 17h, završene u 20h. Finalne borbe počele su 29. marta u 12h, a završene su u 17h. Tokom Prvenstva nije bilo nijednog klasičnog nokauta. Kvalitet prikazanog boksa bio je solidan, većina borbi bila je ispod očekivanog nivoa. Naročitu pažnju prikazanim boksom skrenuli su pioniri i školarci, što je potvrda da se u određenim klubovima kvalitetno radi na tehnici i taktici boksa. Svi učesnici Prvenstva su se ponašali sportski, fer i korektno.

Bokserski klub Budva kao tehnički organizator Prvenstva uspješno je organizovao ovo takmičenje, počev od dočeka svih učesnika, faze mjerenja, ljekarskog pregleda, takmičenja i ispraćaja takmičara i njihovih trenera.

Sa moje strane gledišta, sudije nijesu odradile posao profesionalno, i smatram da su u polufinalu i finalu bili neobjektivni u nekoliko borbi. Sudije sa ovih prostora još uvijek sude po starom sistemu takmčenja na Državnim Prvenstvima, a sami smo svjedoci da je boks u svijetu veoma napredovao, i oni u ovom trenutku ne mogu da odgovore novim standardima koje preporučuje AIBA. Ja kao Delegat dajem predlog da BSCG mora u što kraćem roku riješiti pitanje sudijske organizacije da se u budućnosti ne bi dešavale slične stvari.

Prema mojoj procjeni Prvenstvo je pratilo negdje oko 200 gledalaca, koji su fer i sportski navijali za svoje takmičare i klubove.

D e l e g a t
Zdravko Matović

UVODNE I POLUFINALNE BORBE

UVODNE BORBE

Tamara Radunović BK BUDVA-Jovana Praščević BK BAĆO KING 2-0
Aleksandra Vujović BK BUDVA-Milica Mujović BK RADNIČKI BERANE 2-0

POLUFINALNE BORBE

ŠKOLARCI

Viktor Mihajlović BK BUDUĆNOST 97-Arjan Jaganjac BK SUTJESKA 48kg prekid
Esad Mučić BK PODGORICA – Balša Božović BK BUDVA 54kg 0-2

JUNIORI

Marko Nikolić BK SUTJESKA –Boris Orović R-MONTENEGRO 66 kg 2-0
Marko Lazarević BK PODGORICA-Vuk Dedić BK R-MONTENEGRO +80kg 0-2

MLADI

Arnes Arslani BK RADNIČKI BERANE-Pavle Simović BK BIJELO POLJE 60 kg 0-2
Ognjen Čejović BK RADNIČKI BERANE – Martin Nenezić BK NIKŠIĆ STARS 69kg prekid
Mirko Grujičić BK PODGORICA – Lazar Vujović BK NIKŠIĆ STARS 69kg prekid

SENIORI

Momčilo Zlatičanin BK PODGORICA-Petar Laban BK BUDUĆNOST 97 69 kg prekid
Emir Šabotić BK HN-Sanel Martinović BK BP 81 kg 2-0
Petar Drobnjak BK R-Montenegro-Nemanja Vučelić BK BAĆO K. 81kg 0-2

FINALNE BORBE

PIONIRI

Pavle Božović BK Budva-Adel Karabasil Radnički Berane 40 kg 2-0

ŠKOLARCI

Dimitrije Radojević (BK Podgorica) – Lazar Jauković BK Mornar 33KG 2-0
Denis Ilijazi BK Budva-Bojan Gojković BK Budva 38,5 kg 0-2
Nenad Marković BK Podg.-Edin Alković BK Montenegro F. 43kg 2-0
Viktor Mihajlović BK Budućnost 97-Krsto Medenica BK Montenegro F. 48 kg 2-0
Andrei Šimkus BK Budva-Balša Božović BK Budva 54 kg 0-2

JUNIORI

Kristijan Drobnjak Montenegro F.-Stefan Janković R-Montenegro 57kg 0-2
Marko Nikolić BK Sutjeska-Arijan Ličina BK Radnički 66kg 2-0
Vasili Klemenko BK Budva-Bogoljub Šekularac BK Bijelo Polje 70kg 2-0
Edin Skoko BK Radnički-Nikola Koprivica BK Sutjeska 75kg 2-0
Predrag Delić R-Montenegro-Vuk Dedić R-Montenegro +80 kg 2-0

MLADI

Gojko Gardašević BK R-Montenegro-Nebojša Đedović BK Herceg Novi 57kg (prekid)
Armin Međedović BK Radnički Berane-Pavle Simović BK Bijelo Polje 60kg 0-2
Petar Marčić BK Budva-Petar Đuričković BK Podgorica 64 kg 0-2
Ognjen Čejović BK Radnički-Mirko Grujičić BK Podgorica 69kg 2-0
Armin Mulić BK Radnički-Janko Dedić BK R-Montenegro 75kg 2-0

SENIORI

Sinan Dibrani BK Baćo King-Irfan Mekić BK Radnički 64kg 0-2
Momčilo Zlatičanin BK Podgorica-Demir Krivošić BK Radnički 69kg prekid
Luka Jablan BK Budva-Eldin Sijarić BK Bijelo Polje 75kg 0-2
Emir Šabotić BK Herceg Novi-Nemanja Vučelić BK Baćo King 81kg prekid
Kosta Božović BK Podgorica-Milenko Stamenković BK R-Montenegro +91kg prekid

PRVACI CRNE GORE ZA 2015. GODINU

PIONIRI

Pavle Božović BK Budva 40 kg

ŠKOLARCI

Dimitrije Radojević BK Podgorica 33kg
Bojan Gojković BK Budva 38,5 kg
Nenad Marković BK Podgorica 43kg
Viktor Mihajlović BK Budućnost 97 48 kg
Balša Božović BK Budva 54 kg

JUNIORI

Stefan Janković BK R-Montenegro 57kg
Marko Nikolić BK Sutjeska 66kg
Vasili Klemenko BK Budva 70kg
Edin Skoko BK Radnički Berane 75kg
Predrag Delić BK R-Montenegro +80kg

MLADI

Gojko Gardašević BK R-Montenegro 57kg
Pavle Simović BK Bijelo Polje 60kg
Petar Đuričković BK Podgorica 64 kg
Ognjen Čejović BK Radnički 69kg
Armin Mulić BK Radnički 75kg

SENIORI

Irfan Mekić BK Radnički 64kg
Momčilo Zlatičanin BK Podgorica 69kg
Eldin Sijarić BK Bijelo Polje 75kg
Emir Šabotić BK Herceg Novi 81kg
Kosta Božović BK Podgorica +91kg

Najbolji pionir: Pavle Božović BK Budva
Najbolji školarac: Nenad Marković BK Podgorica
Najbolji junior: Vasilj Klemenko BK Budva
Najbolji mladi: Ognjen Čejović BK Radnički Berane
Najbolji senior: Kosta Božović BK Podgorica
Najbolja u ženskoj konkurenciji: Tamara Radunović BK Budva

Najbolji klub: BK Podgorica