Od 22 do 24 juna u Madjarskom gradu Halazstek odrzan je medjunarodni turnir u zenskom boksu na kome su ucestvale takmicarke iz 11 zemalja. Crnu Goru su predstavljale clanice Bokserskog kluba “BUDVA” Tamara Radunovic, Bojana Gojkovic i sestre Nina i Nela Radenovic.

“Nase djevojke u ovoj godini nastavljaju sa postizanjem zavidnih rezultata na medjunarodnom nivou. Naime Tamara Radunovic je nakon pobjeda nad Nagi Kiti iz Madjarske u cetvrtfinalu, zatim Kingom Mezoveri takodje iz Madjarske u polufinalu kao i Lijange Boral iz Sri Lanke u finalu imala najtezi put do zlatne medalje. Ovo je za nju cak 12 medjunarodni mec u ovoj godini od cega je ostvarila  10 pobjeda i tako pokazala da je trenutno najbolja bokserka u svojoj kategoriji u regionu i da se u sledecoj godini od nje mogu ocekivati medalje na seniorskom prvenstvu Evrope i Svijeta. Bojana Gojkovic je u finalu u odlicnom izdanju ubjedljivo savladala Petru-Mihael Avram iz Njemacke i osim zlatne medalje osvojila je i pehar za najbolju bokserku turnira u uzrastu skolarki. Sestre Radenovic su se ovoga puta morale zadovoljiti bronzanim medaljama. Naima Nina je na poene izgubila od Emesi Holaku iz Madjarske, a Nela od Mortezen Melise iz Danske, ali su svakako pokazale borbenost i da se na njih u buducem moze racunati. Djevojke ce sad imati kratku pauzu nakon koje ce krenuti sa pripremama da bi sto spremnije docekale naredni dio sezone u kome ih ocekuju brojni turniri sirom Evrope”