Svečanoj ceremoniji povodom uručenja ugovora za sufinansiranje programa rada sportskih saveza prisustvovao je Alexander Klemenko Predsjednik Bokserskog saveza Crne Gore.
Svečanost je održana u Vili Gorica.
Svečanoj ceremoniji povodom uručenja ugovora za sufinansiranje programa rada sportskih saveza prisustvovao je Alexander Klemenko Predsjednik Bokserskog saveza Crne Gore.
Svečanost je održana u Vili Gorica.
Na prigodnoj svečanosti u dvorani “Venom”, uoči finalnih borbi na Prvenstvu Crne Gore, Bokserski savez Crne Gore je dodijelio priznanja najboljima za 2025. godinu, na osnovu ostvarenih rezultata na domaćoj i međunarodnoj sceni, kao i ukupnog doprinosa razvoju crnogorskog boksa.
Za najboljeg pionira (U13) proglašen je Matej Petrović (BK Podgorica), najbolji školarac (U15) u 2025. godini je Nikola Ilić (BK Podgorica) a školarka (U15) Ena Hot (BK Feniks). Pehar za najboljeg u juniorskoj konkurenciji (U17) dobio je evropski šampion Matija Roganović (BK Nikšić), dok je za najboljeg mladog boksera (U19) proglašen Danilo Marković (BK Power boxing).
U seniorskoj konkurenciji bez premca su bili Tomislav Đinović (BK Zlatičanin) i Bojana Gojković (BK Budva).
Priznanje za najboljeg sudiju je dobio Blažo Jabučanin, dok je za najboljeg trenera proglašen Boško Drašković, a BK Nikšić za najbolji bokserski klub u 2025. godini.
Pehare i priznanja najsupješnijim je uručio predsjednik BSCG Aleksander Klemenko.
BSCG
Pojedinačno Prvenstvo Crne Gore u svim uzrasnim kategorijama održalo se 27. i 28. decembra u Podgorici. Organizator Prvenstva je Bokserski savez Crne Gore.
U subotu, 27. decembra prvi dan Prvenstva se održao po sledećem planu:
08:00 do 10:00 časova- Zvanično mjerenje takmičara,
12:00 časova- Zvanični žrijeb,
14:00 časova (Balon Hala “Venom”)- Polufinalne borbe.
U nedelju, 28. decembra drugi dan Prvenstva se održao po sledećem planu:
8:00 do 9:00 časova- Zvanično mjerenje takmičara,
12:00 časova (Balon Hala “Venom”)- Finalne borbe.
Matija Roganović je ispisao zlatne stranice crnogorskog boksa na U17 Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, ostvarivši fenomenalan uspjeh osvajanjem titule prvaka Evrope. U velikom finalu kategorije do 80 kilograma u Keinbaumu blizu Berlina, član BK Nikšić je savladao izuzetno jakog predstavnika Gruzije Aleksandre Baladzea, i to na impresivan način – potpunom kontrolom meča od prvog do posljednjeg gonga, pa je odluka sudija bila jednoglasna – 5:0.
Selektor bokserske reprezentacije Crne Gore Nikola Ružić nije krio zadovoljstvo nakon finala.
Pored fenomenalnog zlata Matije Roganovića, veliki uspjeh crnogorskog boksa na Evropskom prvenstvu upotpunila je i bronzana medalja Nikole Raičevića u ktegoriji.
U Njemačkoj su na takmičenju nastupili i bokseri Luka Otašević u kategoriji do 50 kilograma kao i Strahinja Mrdak u kategoriji do 52 kilograma ali su izgubili mečeve u borbi za medalju.
Boksere su na Prvenstvu pratili selektor Nikola Ružić i treneri Boško Drašković i Slavko Mrdak.
BSCG
Obavještavamo da će se Pojedinačno Prvenstvo Crne Gore za sve uzrasne i težišne kategorije održati u Podgorici 27. i 28. decembra.
Prijave takmičara su otvorene do 20. decembra.
Miloš Roganović je bio jedini crnogorski predstavnik na Evropskom prvenstvu za boksere do 23 godine u Budimpešti.
Prvenstvo je održano u organizaciji novoformirane Evropske bokserske federacije u Budimpešti, Mađarska. Okupio je više od 350 takmičara iz 30 država.
Miloš Roganović je nastupio u kategoriji do 70 kilograma.
Roganovića je na Prvenstvu pratio trener Boško Drašković.
BSCG