Srebrna Bojana iz Rige

4. Međunarodni bokserski kup za žene održao se u Rigi, glavnom gradu Letonije, u periodu 9-13 marta tekuće godine. Turnir se održao u sva četri uzrasta (školarke, juniorke, mlade i seniorke).

Na Turniru su, pored Crne Gore, učestvovale bokserke iz jakih bokserskih nacija poput Irske, Ukrajine, Poljske, Italije, Hrvatske, Izraela, Litvanije, Švedske, Estonije, Letonije, Finske. Tehnički delegat Turnira bio je jedan od najiskusnijih delegata, Dragoljub Radović.

Bojana Gojković, u kategoriji do 57 kg, pobjedila je u polufinalnom meču Šveđanku, Swensson Saru. Finkinja, Teresa Maekinen čekala je Bojanu u finalnom meču, ali zbog zdravstvenih razloga Bojana nije bila u mogućnosti ukrstiti rukavice sa Finkinjom. Bojana Gojković osvojila je srebrnu medalju na Turniru.

Bojanu Gojković pratio je selektor, Nikola Ružić.