Dva zlata, jedno srebro i jedna bronza za naše boksere na Turniru u Albaniji

Međunarodni bokserski turnir “Memorial Vllaznia” tradicionalno je održan 8 i 9 aprila u Skadru, Albanija. Naše takmičare na Turniru ispratili su direktor reprezentacije, Dragan Đuričković, trener, Stevan Sjekloća (BK Budva), kao i sudija, Blažo Jabučanin. Na turniru je učestvovalo četvoro crnogorskih boksera i ostavarili su sledeće rezultate:

• Edin Alković u kategoriji do 63,5 kg je voljom žrijeba direktno u finalnom meču savladao Ibrahoma Mezana iz Albanije i tako osvojio zlatnu medalju;
  • Milorad Purić u kategoriji do 86 kg pobjedio je u polufinalnom meču Albanca Besara Sulea. U finalnom meču pobijedio je na poene kolegu iz reprezentacije Petra Liješevića te osvojio zlatnu medalju. Liješević je u polufinalu ubjedljivo pobjedio Remza Mustafića sa Kosova i ovoga puta osvojio srebrnu medalju;
  • Dimitrije Milić osvojio je  bronzanu medalju nakon što je u polufinalnom meču u kategoriji +92 kg izgubio meč od domaćina, Gelijana Rojkoa.