Srebro i dvije bronze iz Lazarevca

6. Međunarodni turnir za mlade “Greatest Open” održao se u periodu 31. marta do 2. aprila u Lazarevcu, Srbija.

• Božović Filip, u kategoriji do 54 kg, pobjedio je prekidom Slovenca, Dragana Grujičića. Polufinalni meč protiv Kipranina, Nikolasa Kamburkaisa, izgubio je i dobio bronzanu medalju.
  • Roganović Miloš, u kategoriji do 63.5 kg, izgubio je meč na poene protiv predstavnika Srbije, Strahinje Mosorinskog.
  • Šarčević Mirko, u kategoriji do 80 kg, jednoglasnom odlukom sudija dobio je meč protiv Hrvata, Luiđija Salova. Polufinalni meč izgubio je na poene od domaćina, Marka Pižurice, čime je osvojio bronzanu medalju.
  • Brajković Andrija, u kategoriji do 92 kg, zvaničnim žrijebom se plasirao u finale te izgubio meč od Hrvata, Filipa Kumića, čime je osvojio srebrnu medalju.
  • Jedan od naših najperspektivnijih mlađih takmičara, Strahina Mrdak, u uzrastu školaraca, u kategoriji do 42 kg, odradio je 2 uvodna meča sa domaćim bokserima i uspješno obojicu savladao.

Uz boksere su se na Turniru nalazili glavni trener reprezentacije, Sergej Kudrijavcev, kao i lični treneri Mugoša Kovačević i Slavko Mrdak.