Dva zlata za omladince sa Turnira u Sarajevu

Međunarodni omladinski turnir “Trofej Sarajeva” održan je u glavnom gradu Bosne i Hercegovine u periodu 18-20. novembra.

Crnogorski omladinci su ostvarili sledeće rezultate:

• Filip Božović, u kategoriji do 54 kg, direktno se plasirao u finale i osvojio zlatnu medalju pobjedivši domaćina, Leona Vranješa.
  • Tomislav Đinović, u kategoriji do 60 kg, u četvrtfinalnoj borbi pobjedio je Šveđanina, Nika Zulavinskija. Polufinalni meč bio je takođe trijumfalan protiv Njemca, Marka Fabijana Vostmana. Đinović je dobio i finalni meč protiv Šveđanina, Dora Noradiha, i time osvojio zlatnu medalju.
  • Vito Marinović, u kategoriji do 71 kg, izgubio je četvrtfinalni meč od Hrvata, Ivana Delića.
  • Andrija Brajković nije imao protivnika na Turniru.

Omladince su na Turnir pratili trener reprezentacije, Sergej Kudriavtsev, i trener, Mugoša Kovačević.