STEFAN SAVKOVIĆ- OSVAJAČ ZLATNOG GONGA U SKOPLJU

U glavnom gradu Sjeverne Makedonije, Skoplju, 51. Međunarodni turnir „Zlatni gong“, održao se 17-20. novembra. Crnogorski tim predstavljali su naši najbolji seniori te ostvarili sledeće rezultate:

• Stefan Savković, u kategoriji do 71 kg, pobjedama nad Kristijanim Mitevim iz Bugarske u polufinalu i Patriotiom Bahramijem sa Kosova u finalu osvojio je zlatnu medalju. Savković je proglašen za najboljeg boksera Turnira i osvojio prestižni trofej “Zlatni Gong”, koji posle dugo godina ide u Crnu Goru.
  • Petar Marčić, u kategoriji do 80 kg, nakon sjajne pobjede nad odlicnim Aleksom Arturom iz Škotske u polufinalu, OŠTEĆEN je danas u finalu protiv Dionisa Gasija sa Kosova.
  • Petar Liješević, u kategoriji do 86 kg, u polufinalu savladao je Redisa Karaka iz Albanije, a izgubio je danas u finalu na poene u odličnom meču od šampiona Engleske, Džordža Krotija, i time osvojio srebrnu medalju. Mečevi ovog kvaliteta pokazuju da Liješević počinje da se prilagođava seniorskom boksu i da u 2023. godini od njega možemo očekivati željeni nivo forme.
  • Edin Alković, u kategoriji do 60 kg, izgubio je polufinalnu borbu od predstavnika Škotske, Nikolasa Devlina, te osvojio bronzanu medalju.
  • Milorad Purić, u kategoriji do 86 kg, izgubio je polufinalnu borbu od  šampiona Engleske, Džordža Krotija, te osvojio bronzanu medalju.

Na Turniru je kao službeno lice učestvovao sudija, Miloš Danilović, a takmičare je pratio selektor, Nikola Ružić.